# B10-7100-PCB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B10-7100-PCB
- **Manufacturer:** Twin Industries
- **Category:** Prototyping, Fabrication Products
- **Subcategory:** Prototype Boards Perforated
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b10-7100-pcb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b10-7100-pcb#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/83/59/12835901-438-1102-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Board Thickness:** 0.062" (1.57mm) 1/16"
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)