# B0N0N40-200-462-270N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B0N0N40-200-462-270N
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b0n0n40-200-462-270n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b0n0n40-200-462-270n#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Actuation Force:** 60.70lbf (270.0N)
- **Features:** 316L Stainless Steel Rod and Cylinder
- **Length:** 18.189" (462.00mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C
- **Stroke Length:** 7.874" (200.00mm)