# B0N0N40-200-462-180N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B0N0N40-200-462-180N
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b0n0n40-200-462-180n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b0n0n40-200-462-180n#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Actuation Force:** 40.47lbf (180.0N)
- **Features:** 316L Stainless Steel Rod and Cylinder
- **Length:** 18.189" (462.00mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C
- **Stroke Length:** 7.874" (200.00mm)