# B033ND5S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B033ND5S
- **Manufacturer:** Knowles / Syfer
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** RF Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b033nd5s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b033nd5s#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/87/41/58/8741580-1761-1019-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Bandwidth:** 400MHz
- **Filter Type:** Band Pass
- **Frequency:** 3.3GHz
- **Height (Max):** 0.128" (3.25mm)
- **Insertion Loss:** 2.5dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.393" L x 0.353" W (9.98mm x 8.97mm)