# B-155-1504
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B-155-1504
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Solder Sleeve
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b-155-1504
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b-155-1504#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Transparent - Clear
- **Diameter:** 0.150" (3.81mm)
- **Length:** 0.630" (16.00mm)