# AXM-12RED
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AXM-12RED
- **Manufacturer:** E-Z-Hook
- **Category:** Test and Measurement
- **Subcategory:** Test Leads - Jumper, Specialty
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/axm-12red
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/axm-12red#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** Micro Hook
- **2nd Connector:** Tip Plug
- **Cable Length:** 12.0" (304.80mm)
- **Configuration:** Grabber, Hook to Pin Tip
- **Contents:** 1 Lead, Red
- **Material:** Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- **Wire Gauge:** 22 AWG