# AX5MBF1-320.0000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AX5MBF1-320.0000
- **Manufacturer:** Abracon LLC
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ax5mbf1-320-0000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ax5mbf1-320-0000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 85mA
- **Frequency:** 320 MHz
- **Frequency Stability:** ±20ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.059" (1.50mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CML
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.5V