# AWPJWPJ18K152T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AWPJWPJ18K152T
- **Manufacturer:** Jst Manufacturing
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/awpjwpj18k152t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/awpjwpj18k152t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Contact End:** Pin to Pin
- **Contact Finish:** Tin
- **Length:** 6.00" (152.40mm)
- **Wire Gauge:** 18 AWG