# AWCU00453226101XG0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AWCU00453226101XG0
- **Manufacturer:** Chilisin Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/awcu00453226101xg0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/awcu00453226101xg0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 200mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 2Ohm
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.110" (2.80mm)
- **Impedance @ Frequency:** 6.5 kΩ @ 10 MHz
- **Inductance @ Frequency:** 100 µH @ 100 kHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -50°C ~ 150°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- **Voltage Rating:** 50V