# AWCU00332525101XG0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AWCU00332525101XG0
- **Manufacturer:** Chilisin Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/awcu00332525101xg0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/awcu00332525101xg0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 150mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 1.5Ohm
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.106" (2.70mm)
- **Impedance @ Frequency:** 5.1 kΩ @ 10 MHz
- **Inductance @ Frequency:** 100 µH @ 100 kHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -50°C ~ 150°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
- **Voltage Rating:** 80V