# AV-24.000MAHH-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AV-24.000MAHH-T
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/av-24-000mahh-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/av-24-000mahh-t#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/88/7-/16/887-1675-6-ND.pdf
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 60 Ω
- **Frequency:** 24 MHz
- **Frequency Stability:** ±30ppm
- **Frequency Tolerance:** ±30ppm
- **Height:** 0.035" (0.90mm)
- **Load Capacitance:** 15pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)