Part Number: ATT-0275-18-SMA-02 Manufacturer: Cinch Category: RFIF and RFID Subcategory: Attenuators Product URL: https://distyparts.com/product/att-0275-18-sma-02 RFQ URL: https://distyparts.com/product/att-0275-18-sma-02#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/45/43/14454304-116-ATT-0276-01-SMA-02-ND.pdf Summary: ATT-0275-18-SMA-02 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Cinch and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ATT-0275-18-SMA-02 is a attenuators from Cinch. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Attenuation Value: 18dB Frequency Range: 0 Hz ~ 18 GHz Power (Watts): 2W Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/cinch Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/attenuators Canonical URL: https://distyparts.com/product/att-0275-18-sma-02