# ATS-HP-F8L75S88W-445
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ATS-HP-F8L75S88W-445
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-f8l75s88w-445
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-f8l75s88w-445#rfq
- **Attachment Method:** Epoxy or Solder
- **Height:** 0.236" (6.00mm)
- **Length:** 2.953" (75.00mm)
- **Material:** Copper
- **Operating Temperature:** 30°C ~ 120°C
- **Power:** 110.6W @ 75mm
- **Wick Type:** Sintered
- **Width:** 0.378" (9.60mm)