# ATS-HP-F8L75S83W-409
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ATS-HP-F8L75S83W-409
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-f8l75s83w-409
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-f8l75s83w-409#rfq
- **Attachment Method:** Epoxy or Solder
- **Height:** 0.165" (4.20mm)
- **Length:** 2.953" (75.00mm)
- **Material:** Copper
- **Operating Temperature:** 30°C ~ 120°C
- **Power:** 104.0W @ 75mm
- **Wick Type:** Sintered
- **Width:** 0.417" (10.60mm)