# ATS-HP-F8L350S16W-360
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ATS-HP-F8L350S16W-360
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-f8l350s16w-360
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-f8l350s16w-360#rfq
- **Attachment Method:** Epoxy or Solder
- **Height:** 0.098" (2.50mm)
- **Length:** 13.780" (350.00mm)
- **Material:** Copper
- **Operating Temperature:** 30°C ~ 120°C
- **Power:** 20.3W @ 350mm
- **Wick Type:** Sintered
- **Width:** 0.449" (11.41mm)