# ATS-HP-F6L250S17W-271
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ATS-HP-F6L250S17W-271
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-f6l250s17w-271
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-f6l250s17w-271#rfq
- **Attachment Method:** Epoxy or Solder
- **Height:** 0.110" (2.80mm)
- **Length:** 9.843" (250.00mm)
- **Material:** Copper
- **Operating Temperature:** 30°C ~ 120°C
- **Power:** 21.7W @ 250mm
- **Wick Type:** Sintered
- **Width:** 0.320" (8.13mm)