# ATS-HP-F5L200S25W-033
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ATS-HP-F5L200S25W-033
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-f5l200s25w-033
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-f5l200s25w-033#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/42/81/8542817-ATS2161-ND.jpg
- **Attachment Method:** Epoxy or Solder
- **Height:** 0.098" (2.50mm)
- **Length:** 7.874" (200.00mm)
- **Material:** Copper
- **Operating Temperature:** 30°C ~ 120°C
- **Power:** 39.0W @ 200mm
- **Shape:** Flat
- **Type:** Heat Pipe
- **Wick Type:** Sintered
- **Width:** 0.323" (8.20mm)