# ATS-HP-F4L350S8W-191
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ATS-HP-F4L350S8W-191
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-f4l350s8w-191
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-f4l350s8w-191#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/42/81/8542817-ATS2161-ND.jpg
- **Attachment Method:** Epoxy or Solder
- **Height:** 0.098" (2.50mm)
- **Length:** 13.780" (350.00mm)
- **Material:** Copper
- **Operating Temperature:** 30°C ~ 120°C
- **Power:** 9.8W @ 350mm
- **Shape:** Flat
- **Type:** Heat Pipe
- **Wick Type:** Sintered
- **Width:** 0.201" (5.10mm)