# ATS-HP-D9.5L600S29W-165
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ATS-HP-D9.5L600S29W-165
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-d9-5l600s29w-165
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-d9-5l600s29w-165#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/42/81/8542818-ATS2541-ND.jpg
- **Attachment Method:** Epoxy or Solder
- **Diameter:** 0.374" (9.50mm) OD
- **Length:** 23.622" (600.00mm)
- **Material:** Copper
- **Operating Temperature:** 30°C ~ 120°C
- **Power:** 36.3W @ 600mm