# ATS-HP-D8L200S77W-148
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ATS-HP-D8L200S77W-148
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-d8l200s77w-148
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-d8l200s77w-148#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/42/81/8542818-ATS2541-ND.jpg
- **Attachment Method:** Epoxy or Solder
- **Diameter:** 0.315" (8.00mm) OD
- **Length:** 7.874" (200.00mm)
- **Material:** Copper
- **Operating Temperature:** 30°C ~ 120°C
- **Power:** 97.4W @ 200mm