# ATS-HP-D8L100S155W-146
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ATS-HP-D8L100S155W-146
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-d8l100s155w-146
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ats-hp-d8l100s155w-146#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/42/81/8542818-ATS2541-ND.jpg
- **Attachment Method:** Epoxy or Solder
- **Diameter:** 0.315" (8.00mm) OD
- **Length:** 3.937" (100.00mm)
- **Material:** Copper
- **Operating Temperature:** 30°C ~ 120°C
- **Power:** 194.8W @ 100mm