# ATH15T05-9SJ
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ATH15T05-9SJ
- **Subcategory:** DC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ath15t05-9sj
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ath15t05-9sj#rfq
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Current:** 15A
- **Efficiency:** 95%
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Power (Watts):** 66 W
- **Size:** 1.37" L x 0.62" W x 0.38" H (34.8mm x 15.8mm x 9.6mm)
- **Type:** Non-Isolated PoL Module
- **Voltage:** 4.5V