# ATH12K12-9SJL
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ATH12K12-9SJL
- **Subcategory:** DC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ath12k12-9sjl
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ath12k12-9sjl#rfq
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Current:** 12A
- **Efficiency:** 94%
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Power (Watts):** 66 W
- **Size:** 1.37" L x 0.62" W x 0.38" H (34.8mm x 15.8mm x 9.6mm)
- **Type:** Non-Isolated PoL Module
- **Voltage:** 10.8V