# ATE 325-0.8DML
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ATE 325-0.8DML
- **Manufacturer:** Kepco and Kepco Power
- **Category:** Test and Measurement
- **Subcategory:** Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ate-325-0-8dml
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ate-325-0-8dml#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 0 ~ 0.8A
- **Display Type:** LCD
- **Features:** Programmable
- **Number of Characters:** 3.5 (2)
- **Power (Watts):** 250W
- **Size:** 17.142" L x 8.343" W x 5.220" H (435.40mm x 211.90mm x 132.60mm)
- **Type:** Rack Mount (AC to DC)
- **Voltage:** 0 ~ 325VDC