# ATE 150-0.3DML
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ATE 150-0.3DML
- **Manufacturer:** Kepco and Kepco Power
- **Category:** Test and Measurement
- **Subcategory:** Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ate-150-0-3dml
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ate-150-0-3dml#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 0 ~ 0.3A
- **Display Type:** LCD
- **Features:** Programmable
- **Number of Characters:** 3.5 (2)
- **Power (Watts):** 50W
- **Size:** 17.126" L x 5.220" W x 4.157" H (435.00mm x 132.60mm x 105.60mm)
- **Type:** Rack Mount (AC to DC)
- **Voltage:** 0 ~ 150VDC