# ATB3225-50011CT-T000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ATB3225-50011CT-T000
- **Manufacturer:** TDK Corporation
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** Balun
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/atb3225-50011ct-t000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/atb3225-50011ct-t000#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/44/5-/86/445-8645-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency Range:** 5MHz ~ 100MHz
- **Impedance:** 50 / 50Ohm