# ATB2012V-75011-T01
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ATB2012V-75011-T01
- **Manufacturer:** TDK Corporation
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** Balun
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/atb2012v-75011-t01
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/atb2012v-75011-t01#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency Range:** 50MHz ~ 1GHz
- **Impedance:** 75 / 75Ohm