# AT900P-320-300-0.14
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AT900P-320-300-0.14
- **Manufacturer:** Shiu Li Technology Co., Ltd.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/at900p-320-300-0-14
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/at900p-320-300-0-14#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Backing, Carrier:** Polyimide
- **Color:** Brown
- **Material:** Polyimide
- **Outline:** 320.00mm x 300.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1.2W/m-K
- **Thickness:** 0.0060" (0.152mm)