# AT45DB321D-SU-2.5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AT45DB321D-SU-2.5
- **Manufacturer:** Microchip Technology
- **Category:** Memory
- **Subcategory:** Memory
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/at45db321d-su-2-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/at45db321d-su-2-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Clock Frequency:** 50 MHz
- **Memory Format:** FLASH
- **Memory Interface:** SPI
- **Memory Organization:** 528 Bytes x 8192 pages
- **Memory Size:** 32Mbit
- **Memory Type:** Non-Volatile
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C (TC)
- **Supplier Device Package:** 8-SOIC
- **Technology:** FLASH
- **Voltage:** 2.5V ~ 3.6V