# AT25320AN-SQ27EI
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AT25320AN-SQ27EI
- **Manufacturer:** Atmel
- **Category:** Memory
- **Subcategory:** Memory
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/at25320an-sq27ei
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/at25320an-sq27ei#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Access Time:** 40 ns
- **Clock Frequency:** 5 MHz
- **Memory Format:** EEPROM
- **Memory Interface:** SPI
- **Memory Organization:** 4K x 8
- **Memory Size:** 32Kbit
- **Memory Type:** Non-Volatile
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C (TA)
- **Supplier Device Package:** 8-SOIC
- **Technology:** EEPROM
- **Voltage:** 2.7V ~ 5.5V