# AT-32011-TR1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AT-32011-TR1
- **Manufacturer:** Broadcom Limited
- **Category:** Discrete Semiconductor Products
- **Subcategory:** Transistors - Bipolar (BJT) - RF
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/at-32011-tr1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/at-32011-tr1#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/83/51/83/8351832-516-1499-2-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 32mA
- **DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:** 70 @ 2mA, 2.7V
- **Gain:** 12.5dB ~ 14dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Noise Figure (dB Typ @ f):** 1dB ~ 1.3dB @ 900MHz
- **Operating Temperature:** 150°C (TJ)
- **Power:** 200mW
- **Supplier Device Package:** SOT-143
- **Transistor Type:** NPN
- **Voltage:** 5.5V