# ASTMUPLDE-100.000MHZ-LJ-E
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ASTMUPLDE-100.000MHZ-LJ-E
- **Manufacturer:** Abracon LLC
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/astmuplde-100-000mhz-lj-e
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/astmuplde-100-000mhz-lj-e#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/78/35/95/7835955-535-13215-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** MEMS
- **Current:** 55mA
- **Frequency:** 100 MHz
- **Frequency Stability:** ±20ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.031" (0.80mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVDS
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.25V ~ 3.63V