# ASTMHTD-125.000MHZ-ZC-E-T3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ASTMHTD-125.000MHZ-ZC-E-T3
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/astmhtd-125-000mhz-zc-e-t3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/astmhtd-125-000mhz-zc-e-t3#rfq
- **Base Resonator:** MEMS
- **Frequency:** 125 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.031" (0.80mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Output:** LVCMOS
- **Size:** 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.25V ~ 3.63V