# ASPNDSPNI22K51
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ASPNDSPNI22K51
- **Manufacturer:** Jst Manufacturing
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/aspndspni22k51
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/aspndspni22k51#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Contact End:** Socket to Pin
- **Contact Finish:** Tin
- **Length:** 2.00" (50.80mm)
- **Wire Gauge:** 22 AWG