# ASP2PLB3LB24
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ASP2PLB3LB24
- **Manufacturer:** SENSATA
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** Panel Indicators, Pilot Lights
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/asp2plb3lb24
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/asp2plb3lb24#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/11/98/96/11989630-723-1070-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Lamp Color:** Green
- **Lens Size:** 29.00mm Dia
- **Lens Style:** Round with Flat Top
- **Panel Cutout Dimensions:** 0.89" (22.50mm)
- **Panel Cutout Shape:** Round
- **Ratings:** AC/DC
- **Type:** LED
- **Voltage:** 24V