# ASGTX-D-125.000MHZ-2-T2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ASGTX-D-125.000MHZ-2-T2
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/asgtx-d-125-000mhz-2-t2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/asgtx-d-125-000mhz-2-t2#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 40mA
- **Frequency:** 125 MHz
- **Frequency Stability:** ±2ppm
- **Height:** 0.088" (2.24mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVDS
- **Size:** 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
- **Type:** VCTCXO
- **Voltage:** 3.135V ~ 3.465V