# ASCO2-24.000MHZ-EK-T3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ASCO2-24.000MHZ-EK-T3
- **Manufacturer:** Abracon LLC
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/asco2-24-000mhz-ek-t3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/asco2-24-000mhz-ek-t3#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/53/5-/12/535-12072-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 3.5mA
- **Frequency:** 24 MHz
- **Frequency Stability:** 卤30ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.028" (0.70mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.8V