# ASADHSADH26K102
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ASADHSADH26K102
- **Manufacturer:** Jst Manufacturing
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/asadhsadh26k102
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/asadhsadh26k102#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/73/17/867317-455-3261-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Contact End:** Socket to Socket
- **Contact Finish:** Gold
- **Length:** 4.00" (101.60mm)
- **Wire Gauge:** 26 AWG