# ART923X1015YZ10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ART923X1015YZ10
- **Manufacturer:** Abracon LLC
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFID Transponders, Tags
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/art923x1015yz10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/art923x1015yz10#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/60/73/14607370-535-12929-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency:** 920MHz ~ 925MHz
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 10.00mm Dia x 1.50mm