# ART915X130930TX13
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ART915X130930TX13
- **Manufacturer:** Abracon LLC
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFID Transponders, Tags
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/art915x130930tx13
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/art915x130930tx13#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/60/73/14607368-535-12925-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency:** 902MHz ~ 928MHz
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.511" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)