Part Number: ARS32Y24 Manufacturer: Panasonic Electronic Components Category: Relays Subcategory: High Frequency (RF) Relays Product URL: https://distyparts.com/product/ars32y24 RFQ URL: https://distyparts.com/product/ars32y24#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/86/06/12860630-255-2708-ND.jpg Summary: ARS32Y24 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Panasonic Electronic Components and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ARS32Y24 is a high frequency (rf) relays from Panasonic Electronic Components. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Coil Current: 16.7 mA Coil Type: Latching, Dual Coil Coil Voltage: 24VDC Contact Form: SPDT (1 Form C) Contact Rating (Current): 500 mA Mounting Type: Surface Mount Must Operate Voltage: 18 VDC Operate Time: 10 ms Operating Temperature: -40°C ~ 70°C Release Time: 6 ms Switching Voltage: 30VDC - Max Termination Style: Gull Wing Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/panasonic-electronic-components Category Page: https://distyparts.com/category/relays/high-frequency-rf-relays Canonical URL: https://distyparts.com/product/ars32y24