# ARASRSFRASRSF20K305B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ARASRSFRASRSF20K305B
- **Manufacturer:** Jst Manufacturing
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/arasrsfrasrsf20k305b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/arasrsfrasrsf20k305b#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Contact End:** Socket to Socket
- **Contact Finish:** Tin
- **Length:** 12.0" (304.8mm)
- **Wire Gauge:** 20 AWG