# APSD00030321100M00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** APSD00030321100M00
- **Manufacturer:** Chilisin Electronics
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/apsd00030321100m00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/apsd00030321100m00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 740mA
- **DC Resistance (DCR):** 320mOhm Max
- **Height:** 0.094" (2.40mm)
- **Inductance:** 10 µH
- **Material:** Ferrite
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm)
- **Tolerance:** ±20%