# APM2T42P100032GAN-GTM1W
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** APM2T42P100032GAN-GTM1W
- **Manufacturer:** Apacer Memory America
- **Category:** Memory Cards, Modules
- **Subcategory:** Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/apm2t42p100032gan-gtm1w
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/apm2t42p100032gan-gtm1w#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 315mA (Typ)
- **Form Factor:** M.2 Module
- **Memory Size:** 32GB
- **Memory Type:** Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 42.00mm x 22.00mm x 3.65mm
- **Speed:** 130MB/s
- **Type:** SATA III
- **Voltage:** 3.3V