# APCF00131375220M00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** APCF00131375220M00
- **Manufacturer:** Chilisin Electronics
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/apcf00131375220m00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/apcf00131375220m00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 4A
- **Current Rating (Amps):** 4 A
- **DC Resistance (DCR):** 26.3mOhm
- **Height:** 0.309" (7.85mm)
- **Inductance:** 22 µH
- **Material:** Ferrite
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Shielding:** Shielded
- **Size:** 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- **Tolerance:** ±20%