# APARN1204-S2450
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** APARN1204-S2450
- **Manufacturer:** Abracon LLC
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/aparn1204-s2450
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/aparn1204-s2450#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/53/5-/14/535-14714-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Ceramic Patch
- **Applications:** Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee聶
- **Frequency (Center:** 2.45GHz
- **Frequency Group:** UHF (2GHz ~ 3GHz)
- **Frequency Range:** 2.4GHz ~ 2.5GHz
- **Gain:** 2dBi
- **Height (Max):** 0.157" (4.00mm)