Part Number: APAEA1575R0940K14-T Manufacturer: Abracon LLC Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/apaea1575r0940k14-t RFQ URL: https://distyparts.com/product/apaea1575r0940k14-t#rfq Summary: APAEA1575R0940K14-T is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Abracon LLC and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: APAEA1575R0940K14-T is a rf antennas from Abracon LLC. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Ceramic Patch Applications: GPS Frequency (Center: 1.575GHz Frequency Group: UHF (1GHz ~ 2GHz) Gain: -1dBic Height (Max): 0.157" (4.00mm) Mounting Type: Adhesive Number of Bands: 1 RF Family: Navigation Return Loss: -10dB Termination: Pin VSWR: 1.5 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/abracon-llc Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/apaea1575r0940k14-t