# AOJS25-12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AOJS25-12
- **Manufacturer:** ETA
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/aojs25-12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/aojs25-12#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CE, cURus
- **Current:** 2.1 A
- **Efficiency:** 82%
- **Features:** Universal Input
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 70°C (With Derating)
- **Power (Watts):** 25W
- **Size:** 3.11" L x 2.01" W x 1.12" H (79.0mm x 51.0mm x 28.5mm)
- **Type:** Enclosed
- **Voltage:** 3 kV