# AOCJY-12.800MHZ-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AOCJY-12.800MHZ-T
- **Manufacturer:** Abracon LLC
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/aocjy-12-800mhz-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/aocjy-12-800mhz-t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Frequency:** 12.8 MHz
- **Frequency Stability:** 卤5ppb
- **Function:** Standby (Power Down)
- **Height:** 0.500" (12.70mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 50°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
- **Type:** VCOCXO
- **Voltage:** 3.3V