Part Number: ANT1515B00DT1575S Manufacturer: Pulse Electronics Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/ant1515b00dt1575s RFQ URL: https://distyparts.com/product/ant1515b00dt1575s#rfq Summary: ANT1515B00DT1575S is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Pulse Electronics and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ANT1515B00DT1575S is a rf antennas from Pulse Electronics. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Ceramic Patch Applications: GPS Frequency (Center: 1.58GHz Frequency Group: UHF (1GHz ~ 2GHz) Frequency Range: 1.577GHz ~ 1.583GHz Gain: 2dBic Height (Max): 0.157" (4.00mm) Mounting Type: Adhesive Number of Bands: 1 RF Family: Navigation Termination: Pin VSWR: 2 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/pulse-electronics Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/ant1515b00dt1575s